SEO garance je velice abstraktní pojem, kterým se může ohánět leckterá SEO agentura.

Lidé vždy hledají záruky a jistoty, dojde-li na nákup zboží a služeb. Není divu, že chtějí slyšet, že se jejich investice do webových stránek vyplatí a několikanásobně jim zvýší zisky.

Problémem však je, že ve skutečnosti nic jako garance úspěšnosti SEO neexistuje.

Profesionální SEO agentura vám web dokáže po všech stránkách zkvalitnit a nastavit. Následuje snaha o zvyšování návštěvnosti. Jaký bude výsledný efekt se však předpovídat nedá. Ne s naprostou přesností.

Za každých okolností existuje nějaké riziko, že se vaše investice nezúročí tak, jak byste si představovali.

Obor SEO je zahalený množstvím otázek a každá SEO agentura na ně má své unikátní odpovědi, které praktikují na webech jejich klientů. Je proto zcela normální, pokud se mezi SEO agenturami liší některé názory, dílčí přístupy a procesy. Najde se tedy mnoho aspektů SEO služeb, ke kterým je možné přistupovat rozdílně a přesto je výsledek identický.

Proč tomu tak je? Samotné principy vyhledávacích algoritmů vyhledávačů (Google, Seznam…) jsou přísně tajnou informací. Důvodem utajení je nastolení rovnováhy mezi všemi weby tak, aby měly rovnocennou šanci zaujmout přední pozici ve vyhledávání. Jinými slovy, nikdo přesně neví, jak velikou váhu algoritmy přisuzují jednotlivým charakteristikám webu, aby těchto znalostí nebylo možné zneužít a získat tak velikou konkurenční výhodu.

 

Úspěšnost investice do SEO optimalizace je podmíněna celou řadou proměnlivých vnějších faktorů:

  • Změny algoritmů vyhledávačů
  • Trh
  • Konkurence
  • Cílová skupina
  • Trendy

Všechny tyto vnější faktory (a další) mohou mít vliv na výsledek a přitom je lze ovlivnit jen velmi těžce.

Jedinou možnou zárukou ze strany SEO agentury je nasazení maximálního úsilí pro dosažení přibližného cíle.

 

Z čeho tedy SEO agentury vycházejí?

SEO agentury a SEO odborníci čerpají informace jeden od druhého. Tyto informace se berou převážně ze zkušeností podložených testováním a pozorováním. Jak bylo již řečeno, přesné fungování aktuálních vyhledávacích algoritmů nikdo nezná, a proto je nelze ověřit jiným způsobem.

Profesní úroveň SEO agentury úzce souvisí s jejím přehledem o aktuálních informacích a schopnostmi s nimi pracovat a dále je rozvíjet.

 

Dejte si pozor na podvodníky!

Najde se veliká spousta lidí, kteří vyžadují slyšet, co přesně za své peníze nakupují a odmítají se smířit s vysvětlením, že na jejich otázku neexistuje odpověď. Nespokojí se zkrátka se skutečností, že jediné, čeho jsou SEO agentury ve skutečnosti schopné, je zanalyzovat klienta a konkurenci, vytvořit teoretický návrh strategie, implementovat změny na webu a rozhazovat sítě.

Mnoho lidí dá při výběru SEO agentury raději na falešné sliby. Vzhledem k tomu, že se výsledky optimalizace projevují vždy v řádu několika měsíců v závislosti na objemu investice, mohou lidé utratit desítky tisíc korun za minimální, či negativní výsledek.

Zjednodušeně řečeno – každý web si své místo na vrcholu musí férově zasloužit všestranným rozvojem, a proto jej nelze dosáhnout ze dne na den.

Často se stává, že SEO agentury slibují záruku konkrétního výsledku. V extrémních případech vám garantují první pozici ve výsledcích vyhledávání, což je naprostý nesmysl, který nelze brát vážně ani v případě, jedná-li se o nejlepší SEO agenturu na světě. Slibovat určitý výsledek v určitém čase za určitý finanční obnos není reálné.

DŮLEŽITÉ:

Vyžadujte po SEO agenturách detailní rozpisy všech jejich aktivit s kontrolujte je. Při jakýchkoli nesrovnalostech požadujte vysvětlení, jehož pravdivost si opět ověřte.

 

Podle čeho poznat dobrou a špatnou SEO agenturu?

Jediným možným způsobem je nastudovat alespoň minimální informace z oboru SEO, všemi dostupnými prostředky zanalyzovat vlastní web a zapřemýšlet o silných a slabých stránkách a jejich teoretickém řešení. Dobrým zdrojem jsou například blogy známých osobností ze sféry SEO a případové studie. Důležitá je také aktuálnost informací – většina toho, co je starší déle než 3-4 roky už nemusí být pravda.

Chcete fakta a prokazatelné výsledky místo pohádek?

Garantujeme Vám férové, transparentní jednání a maximální zúročení vaší investice!

Naše měsíční reporty obsahují detailní informace o odvedené práci.