Reklama na internetu je zaručenou cestou podnikatelského úspěchu.

Propagovat své webové stránky pomocí internetové reklamy může kdokoli – firma, živnostník, nezisková organizace i fyzická osoba. Pro většinu z nás to není žádná novinka. Každý ví, že se prostřednictvím internetu dají oslovit obrovské masy lidí.

Možná si říkáte, že k úspěšné propagaci na internetu musíte jednoduše využít všech dostupných metod. Není tomu tak!

Konkrétní metody propagace mohou pro specifickou tématiku fungovat méně a jiné naopak více. Také existují určité výjimky a omezení pro specifický druh a tematiku webu. Vše má zkrátka svá pravidla a jejich neznalost vás může stát čas i peníze.

Míra efektivity online reklamy je v podstatě návratnost do ní investovaných prostředků. Proto je vhodné vše důkladně promyslet a navrhnout detailní strategii.

Pokud si na propagaci webu najmete odborníky, měli by pro vás tuto strategii nejen navrhnout, ale také jí implementovat, sledovat její výsledky a periodicky jí upravovat, abyste s časem dosahovali stále lepších výsledků.

Druhy reklamy na internetu:

 • PPC (Pay Per Click) – reklamní bannery
 • Video reklama – existují různé způsoby umístění
 • E-mailing a Newslettery – reklamní sdělení skrze email
 • Linkbuilding – zpětné odkazy
  • Crowdmarketing – reklama na sociálních sítích
  • Fóra, blogy, diskuse
  • Katalogy
 • SEO optimalizace – do jisté míry jí lze také považovat za reklamu

Forem internetové reklamy je tedy hned několik a neustále vznikají nové způsoby, jak přiblížit produkt zákazníkovi.

Průběh implementace internetové reklamy a její výsledný efekt závisí na konkrétním webu. Některé metody jsou náročné spíše finančně, jiné časově. Některé mohou přivést mnoho nových zákazníků a jiné mohou být pro konkrétní web naprosto zbytečné.

Klíčem úspěchu je individuálně nastavená kampaň s adekvátním důrazem na jednotlivé metody propagace. Zjednodušeně řečeno, někde je vhodné přidat a někde ubrat – některé metody propagace mohou mít pro konkrétní web veliký význam, nebo naopak zanedbatelný.

Následovat úspěšnou reklamní strategii vaší konkurence může být efektivním řešením. Nebo také ne… Realizace fungující internetové reklamy vyžaduje značný přehled o problematice.

Spustit například PPC kampaň je ve své podstatě velmi jednoduché a intuitivní. Na druhé straně je nezbytné promyslet, na jaká klíčová slova má smysl cílit – hodně muziky za málo peněz.

Svěřte propagaci vašeho webu do rukou odborníků!